Українська Русский
Хостинг CityHost.com.ua

ЕЖЕКТОРНЕ ОБЛАДНАННЯ

Ежекторні установки (ежектори багатоцільового призначення (газові, рідинні, одно та двоступеневі)).

Ежектор – це струминний насос(компресор) для відсмоктування (при значному розрідженні) рідин, газів за рахунок передачі кінетичної енергії від робочого середовища (що рухається) до всмоктувального.

Дія ежектора ґрунтується на розрідженні, що створюється у ньому струминою іншої рідини чи газу, що швидко рухається.

Ежектор складається з робочого сопла (насадки), приймальної камери, камери змішування і дифузора.

Потік робочого середовища надходить з сопла у приймальну камеру ежектора з великою швидкістю, за рахунок вакууму, що утворюється, захоплює за собою середовище низького тиску. В камері змішування відбувається вирівнювання швидкостей (тиску) потоків середовищ. Потім змішаний потік прямує в дифузор, де відбувається перетворення його кінематичної енергії в потенційну енергію і швидкісного напору в статичний, під дією якого здійснюється подальше переміщення суміші.

Ежекторне обладнання, що використовується в нафтогазовому комплексі можна умовно розділити на три види в залежності від агрегатного стану взаємодіючих середовищ:

 1. газові ежектори;
 2. рідинні ежектори;
 3. ежектори багатоцільового призначення.

В газових ежекторах високонапірним середовищем являється газ і низьконапірним всмоктуваним середовищем теж є газ. Внутрішня конструкція дозволяє всмоктувати очищений потік газу без крапельної рідини. Дані ежектори можуть бути застосовані тільки на об’єктах із наявністю газу високого тиску і обладнання для очищення низьконапірного потоку газу від рідини.

Переваги:

 • утилізація низьконапірного газу;
 • використання існуючої енергії природного газу;
 • простота конструкції і обслуговування;
 • відсутність рухомих частин;
 • великий міжремонтний період;
 • порівняно низька вартість з компресорним обладнанням;
 • незначні габарити;
 • можливість використання допоміжного існуючого обладнання.

В рідинних ежекторах високонапірним середовищем є рідина, яку перекачує поверхневий насос. Всмоктуваним середовищем може бути як рідина, газ, так і рідина з газом, чи навпаки. У випадку утилізації газу даний ежектор слід було б називати компресором.

Переваги рідинного ежектора:

 • можливість утилізації газу, рідини, газорідинної суміші без попереднього розділення фаз (тобто без застосування додаткового технологічного обладнання);
 • утилізація низьконапірних потоків газу і рідини на об’єктах з відсутністю газу високого тиску;
 • простота конструкції і обслуговування;
 • відсутність рухомих частин;
 • великий міжремонтний період;
 • порівняно низька вартість з компресорним обладнанням;
 • незначні габарити;
 • можливість використання існуючого обладнання.

Максимальна можливість створення розрідження на всмоктуванні ежектора при наявному протитиску – мінус 105 Па.

Конструкція ежектора багатоцільового призначення являє собою поєднання рідинного і газового ежекторів в одній конструкції і дає можливість універсального застосування обох видів ежекторів при зміні деяких внутрішніх елементів конструкції.

Результати досліджень даних ежекторів дивись посилання „Результати досліджень”.

Ежекторне обладнання в нафтогазовому комплексі використовується для:

 1. утилізації газу чи рідини низьконапірних свердловин (при неможливості роботи на загальну схему збору);
 2. відновлення фонтанування нафтових чи газоконденсатних свердловин, шляхом відкачки нафти чи конденсату з газом при зниженні гирлового тиску;
 3. утилізації газу дегазації; газу із факельних сепараторів;
 4. утилізації двох і трьохфазних середовищ, газоконденсатної і газонафтоводяної сумішей, як в періодичному, так і в постійному режимах (при неможливості роботи на загальну схему збору);
 5. застосування при освоєнні свердловин, як безпосередньо на гирлі, так і на УКПГ, як для створення аерованої суміші, так і для утилізації газу і рідини;
 6. покращення і спрощення технології підготовки нафти і конденсату (подача води і ПАР для обезсолювання);
 7. вдосконалення схеми перекачування рідини плунжерними і поршневими насосами (застосування ежектора для зменшення кількості насосних агрегатів при збільшенні кількості рідини, що перекачується);
 8. аерації бурового розчину при бурінні свердловин.

У випадку використання ЕБП(ежектора багатоцільового призначення) як обладнання чи засобу для компримування і транспортування нафтових і природніх газів ,а також також газорідинної суміші в системах збору нафти, газу чи газового конденсату він виконує функції насоса-компресора.

Прив'язка ежектора до нафтогазопромислових комунікацій здійснюється фланцевими з'єднаннями, або за допомогою швидкоз'єднувальних з'єднань, що може бути використане як на стаціонарних нафтогазових установках, так і в польових умовах.


Пропонуємо розрахунок, підбір та виготовлення ежекторного обладнання відповідно до індивідуальних умов експлуатації. Крім того, можемо виготовити проект на прив’язку даного обладнання з подальшим проведенням пуско-налагоджувальних робіт.

ООО ТЕХПРОЕКТ. Проектирувания, конструирувания, перевозки Интернет студия Конструктив - Разработка сайтов, хостинг, реєстрация доменов